Obchod: +420 566 502 634-5
Servis: +420 566 502 630
E-mail: agrgastro@agrgastro.cz
Právě se nacházíte: Úvod > Speciální technologie > Chlazení Friulinox > Šokové zchlazovače a zmrazovače ZETA LINE

zeta_1.jpg

Šokové zchlazovače a zmrazovače ZETA LINE

4-host2009a.jpgKaždý, kdo svěří výsledky své práce "do rukou" šokeru, chce, aby výsledek jeho kuchařské dovednosti zůstal po určitou dobu uchován v nezměněné kvalitě.

Až doposud byl konečný výsledek, který mohl kuchař očekávat, silně ovlivněn mnoha faktory, které významným způsobem pozměňovaly kvalitu potravin.  Okorání, ztráta vlhkosti, předčasná oxidace tuků, to vše bylo způsobeno nedostatečnou stabilizací pokrmu ve správnou chvíli.

Šokery Friulinox ZETA LINE představují revoluční řešení v šokovém zchlazování.  Dávají mu pružnost a takzv. „čekací dobu" převedly na aktivní fázi.

Bezprostřední předchlazení kompenzuje teplo vydávané potravinou. S tím je spojené zkrácení celkového času šokového zchlazení a statický pokles teploty na povrchu potraviny.

Rychlým ochlazením povrchu potraviny se předejde osychání povrchu a předčasné oxidaci tuků.

zeta_line_vnitrek_maly.jpgDíky individuálnímu nastavení a regulaci proudu vzduchu během zchlazování, kterým je řada ZETA LINE vybavena, můžete ponechat výsledek šokového zchlazování zcela na přístroji.

 

 

Základní atributy revolučního systému v šokovém zchlazování   ZETA LINE

  • Předchlazení je aktivováno stiskem tlačítka s propojením na  automatické vypnutí při otevření dveří. Zařízení začne okamžitě po vložení pokrmu staticky chladit. Výhodou je bezprostřední redukce tepla vydávaného potravinou, zkrácení zchlazovacího procesu a ochlazení povrchu potraviny, čímž se zamezí osychání a oxidaci tuků.

  • Chladící proces je rozdělen do 3 na sebe navazujících progresivních fází, ve kterých je rychlost proudění vzduchu krokově zvyšována od min. po max. Díky tomu je vlhkost postupně zvýšena a vysáta. Zabrání se tím vytvoření ledu na povrchu potraviny a docílíme optimálního šokového zchlazení citlivých potravin, jako jsou saláty, chřest, ...

  • Má člověk slepě svěřit přístroji to, čemu věnoval tolik práce a péče nebo raději ne... Tyto pochybnosti už nebudete mít díky individuálnímu nastavení rychlosti proudění vzduchu, kterým jsou vybaveny výrobky řady ZETA LINE. Vy tak získáte kontrolu nad produktem.

  • Rychlost proudění může být během zchlazování regulována a přizpůsobena zchlazovanému produktu.

  • Optimální je využití kontroly zchlazování u modelů s prosklenými dveřmi, u kterých je možnost optické kontroly stavu potraviny v průběhu procesu.

  • Výrobky řady ZETA LINE jsou prozíravé i v jiném ohledu. Nově byl navržen ovládací panel pro lepší čitelnost a jednodušší ovladatelnost. Lepší ergonomie, vyšší pohodlí a především absolutní kontrola.

zeta_orange_blue.jpgHygiena zchlazování. U šokerů ZETA LINE zcela jiná dimenze!

Práce šokového zchlazovače spočívá v pravidelném po sobě jdoucím zchlazování různých, většinou horkých potravin. To vyvolává pravidelný přísun horkého, vlhkého a často i tukem nasyceného vzduchu, který se usazuje v prostoru skříně zchlazovače včetně obtížně přístupných míst. Zde mají nežadoucí mikroorganismy (bakterie) ideální podmínky pro pomnožování. Při následném zchlazovacím cyklu jsou tyto bakterie ventilátorem zchlazovače rozháněny v prostoru a může dojít ke kontaminaci zchlazovaných pokrmů.

Patentovaný a jedinečný čistící systém ZETA LINE odstraňuje toto nebezpečí.

Šokery ZETA LINE jsou vybaveny samočistícím zařízením. Voda je mísena s čistícím prostředkem a jednoduchým stiskem tlačítka dochází k čištění vnitřního prostoru šokeru, zejména nepřístupných míst jako jsou lamely výparníku atd.

Na konci mycího procesu je prostor skříně vysušen ventilátorem s přídavným topením.

 

Prvky výbavy a technická řešení řady Zeta Line

zeta_panel.jpgDobře čitelný ovládací panel je umístěn v zorném poli obsluhy. Máte tak vždy přehled o právě probíhající fázi zchlazování.

 

 

zeta_sonda_4_body.jpgVícebodová teplotní sonda během zchlazování vyhodnocuje a eventuelně přizpůsobuje zchlazovací proces tak, aby byl i pro křehké potraviny maximálně šetrný.

 

 

sonda_vakum.jpgVelmi užitečnou novinkou, kterou ocení zejména větší distributoři zchlazených pokrmů,  je použití vakuové sondy, která je schopna měřit teplotu vakuově zabalených potravin.

 

 

myci_ramena.jpgSamočistící systém s mycími rameny a vysoušecím programem je revoluční novinkou v oblasti zchlazování. Maximální omezení růstu nežádoucích mikroorganismů.

 

 

vnitrni_register.jpgNové provedení jednotlivých zásuvů umožňuje použití jak roštů a gastronádob GN 1/1, tak také pekařských a cukrářských plechů EN 1 rozměru 600 x 400 mm. 

 

 

zakulaceny_prostor.jpgV souladu s EG-směrnicí 93/43 (HACCP) je dno vnitřního prostoru snadno čistitelné díky oblým rohům. Konstrukce pro vedení GN je snadno vyjímatelná bez použití nářadí.

 

 

zeta_agregat.jpgVšechny součásti chladícího agregátu jsou z vysoce kvalitních materiálů, které i v obtížných podmínkách zajistí funkčnost zařízení.

 

 

zeta_4_sondy.jpgŠokery ZETA LINE mohou být vybaveny až 4 sondami pro měření teploty v jádře pokrmu. Můžete tak nezávisle měřit teplotu až ve čtyřech rozdílných pokrmech současně.

 

 

zeta_tiskarna.jpgHACCP tiskárna zabudovaná do ovládacího panelu (na objednání) zaznamenává datum a čas každého zchlazovacího nebo zmrazovacího cyklu.

 

 

zeta_uv_lampa.jpgUV sterilizační lampa je součástí příslušenství na objednání. Pro sanitaci vnitřního prostoru tvoří částečnou alternativu k mycímu systému.

 

 

zeta_kolecka.jpgŠokery ZETA LINE jsou nabízeny i v pojízdné verzi.

 

 

 

soubor_sokeru_zeta.jpg