Obchod: +420 566 502 634-5
Servis: +420 566 502 630
E-mail: agrgastro@agrgastro.cz
Právě se nacházíte: Úvod > Speciální technologie > Chlazení Friulinox > Přednosti chladících zařízení Friulinox

Chladící a mrazící technika Friulinox

Přednosti chladících zařízení Friulinox

Friulinox je specializovaný výrobce profesionálních chladících a mrazících zařízení pro oblast HOREKA, tzn. hotely, restaurace, kavárny, ale i pro podniky veřejného stravování a další potravinářské provozy. 

Základní atributy profesionálních chladících zařízení Friulinox

fabrika_z_webu.jpg

Chlazení Friulinox představuje inovativní a progresivní řešení, která spojují optimální podmínky pro uchování potravin, maximální úspory elektrické energie a maximální šetrnost vůči životnímu prostředí. Používané izolační materiály mají nulový vliv na ozónovou vrstvu a nepřispívají tak ke změnám klimatu.

  • Výrobky Friulinox splňujících i ty nejnáročnější požadavky zákazníků gastronomických, pekařských a cukrářských provozoven. Garantují optimální podmínky pro uchovávání potravin i ve velmi namáhaných provozních podmínkách a to do teploty prostředí až +43°C.
  • Friulinox má dlouholetou tradici ve výrobě a vývoji profesionálních chladících zařízení včetně nejširšího sortimentu šokových zchlazovačů. Standardní součástí výrobního programu jsou i chladící a mrazící zařízení pro specifické oblasti použití. Jmenovat můžeme například rozmrazovací skříně, zařízení pro přerušené zrání těsta, skříně pro závážení vozíků s plechy, zrací a sušící skříně a další, které ostatní výrobci většinou nenabízí. Friulinox je držitelem mnoha certifikátů standardů jakosti a dalších.

fri_haacp_pruh.jpg

  • Většina zařízení je vyráběna jak v "Gastronormě" pro plechy GN 1/1 nebo 2/1, tak v "Euronormě" pro pekařské plechy EN 1 (600 x 400 mm) nebo EN 2 (600 x 800 mm).
  • Friulinox u svých výrobků používá zásadně plech z ušlechtilé CrNi nerezové oceli AISI 304, 18/10 s povrchovou úpravou Scotch Brite. Oproti většině výrobců používá nerezový plech i pro výrobu vnějších zad a dna zařízení, kde ostatní používají pouze pozinkovaný plech.

soubor_fri.jpg

  • Z důvodu dosažení vysoké energetické úspornosti používá  Friulinox, oproti konkurenci, silnější izolaci s vysokou hustotou vypěňování (40 kg.m-3). Tím je dosaženo dvojího efektu. Chladící kompresor nezapíná tak často, jako u zařízení jiných výrobců a spotřebuje méně elektrické energie. Současně tím dosahuje i vyšší životnosti.
  • Vybrané spotřebiče Friulinox jsou vybaveny patentově chráněnou regulací vnitřní vlhkosti. Uživatel si tak může nastavit vnitřní klima nejen na správnou uchovávací teplotu dle skladované potraviny, ale může si nastavit i vnitřní vlhkost. Zboží proto neosychá a neztrácí na hmotnosti, což jsou opět úspory pro vás.
  • Běžné profesionální chladící zařízení ostatních výrobců při poruše termostatu nechladí. Pokud závadu zjistíte až po několika dnech volna (víkendy, svátky, ...), uskladněné potraviny jsou již znehodnoceny. Friulinox vybavil svá zařízení funkcí nahrávání chodu kompresoru do vnitřní záložní paměti. V případě uvedené poruchy termostatu dostává kompresor zprůměrované impulsy  z této paměti a pokračuje v chladícím režimu. Na displeji vám napíše zprávu s kódem poruchy. Chladící skříň ale stále chladí a uskladněné potraviny jsou v pořádku!
  • Chlazení Friulinox naleznete v předních světových hotelových řetězcích, v provozovnách Mc Donald´s, a dalších.

Společnost AGR GASTRO zastupuje značku Friulinox již od roku 1994. Jsme velmi rádi, že Vám můžeme nabídnout prémiovou kvalitu za ceny, které vás příjemně překvapí.

vyrez_z_vyroby_fri.jpg